"Wykształć w sobie postawę pełną wdzięczności i bądź wdzięczny za wszystko co Cię spotyka, wiedząc, że każdy krok jest po to, żeby osiągnąć coś znacznie większego, lepszego niż Twoja obecna sytuacja. " Brian Tracy

Jak życie cię traktuje?

Wdzięczność – trudno być wdzięcznym kiedy nieustannie kopiesz się z życiem. Taka g ra w gry z życiem.  Czasem osobami, które nie są nam nawet bliskie i te dramaty. Tysiące myśli kłębiących się w głowie.  Zaplanowany każdy dzień co do minuty. Wyrzuty sumienia jeżeli coś pójdzie nie po naszej myśli. Zapominasz  o nakarmieniu psa i podlaniu roślinek. Nie wyniesione śmieci, wizyta u dietetyka, na siłowni. Przesłuchanie w pracy, walka z dorastającą w domu nastolatką, brak czasu by złapać oddech. Kiedy masz na karku te kawałeczki małych codziennych dramatów musisz się cofnąć. Przestać się pocić. Ponieważ to nie jest twoje życie. Nie jesteście tymi małymi, mało znaczącymi dramatami. Jesteś i możesz o wiele więcej.  Masz wspaniałą okazję do przeżycia niesamowitego życia.

Zapakowanie się we wszystkie nasze potrzeby, potrzeby i pragnienia może być trudne. Możesz przecież w każdej chwili stworzyć życie, w  którym zawsze chcesz więcej, zamiast rozkoszować się i znajdować radość w tym, co masz. Kiedy pozbędziesz się bałaganu w mózgu i odkryjesz, co naprawdę przynosi ci szczęście, znajdziesz wdzięczność i proste życie. Wówczas uchronisz się przed skutkami stresu. Życia ponad swoje możliwości i nieszczęścia swoich i innych.  Jesteś w stanie znacznie lepiej przetrwać burzę. Jest to plan na nieprzewidziane okoliczności w trudnych czasach.
Znalezienie prostszego sposobu życia nie musi być skomplikowane. To my dorośli lubimy tak wszystko komplikować. Zatraciliśmy w sobie radość dziecka, beztroski uśmiech.  Nauczeni swoimi doświadczeniami wszędzie widzimy czyhający za rogiem problem.

wdziecznosc

WDZIĘCZNOŚĆ – W JAKI SPOSÓB MOŻE PROWADZIĆ CIĘ DO PROSTSZEGO ŻYCIA?

Kiedy koncentrujesz swój umysł na dostatku, zaczynasz widzieć wszystkie rzeczy, które naprawdę masz w domu, w  związkach. Widzisz swoje mocne strony i to, co zachwyca twój umysł, ciało i duszę. Może to być coś tak prostego, jak patrzenie w lodówkę i mówienie – hej, mam tu dużo jedzenia, dlaczego chcę kupić więcej? Zrozumiesz, co przynosi ci radość, a co nie.

Wdzięczność pomaga ci doskonalić to, co kochasz i czego nie kochasz. Ja uzmysłowiłam sobie, że nie potrzebuję wielkomiejskiego zgiełku. Tłumu ludzi wokół siebie i portfela wypchanego po brzegi gotówką by osiągnąć szczęście i być wdzięcznym. Potrzebowałam ciszy, spokoju, rześkiego powietrza, piejącego koguta, który przypomni mi, że czas wstawać. Tworząc sposób myślenia, który odciąga cię od konwencjonalnego stylu życia, możesz przetrwać każdą burzę. Zaczynasz dzień od tego, co cię uszczęśliwia.

Okej,

Łatwiej powiedzieć niż zrobić? Czy kiedykolwiek wyskoczyłaś z łóżka i natychmiast złapałaś swój inteligentny telefon, by sprawdzić wszystko? Media społecznościowe, e-maile, przegląd prasy, ploteczki. Kiedy to robisz, zaczynasz dzień od zaśmiecania umysłu porównaniami, chcąc tego, co mają inni i spróbujmy zmierzyć się z tym – dużo stresu. Kiedy zaczynasz dzień od prostego rozciągania do nieba:), dziękuję Wszechświatowi za nowy  dzień. Jesteś szczęśliwszą osobą.


Przestajesz łaknąć rzeczy i zaczynasz pragnięć więcej życia i siebie.

Kiedy świadomie zaczęłam praktykować wdzięczność, przestałam łaknąć rzeczy. Zawsze łatwiej jest chcieć więcej i być nieszczęśliwym z tym co się posiada. Zawsze chcesz być gdzie indziej. Prowadzić życie kogoś innego. Możesz być szczęśliwy mając bardzo niewiele lub być nieszczęśliwy mając dużo. Ileż my tracimy energii na kupowaniu, zastanawianiu się, przeliczaniu i kalkulowaniu czy coś nam się opłaci. Zawsze MASZ wybór. Wdzięczność inspiruje miłość. O tak, rzeczywiście tak jest! Kiedy zaczniesz rozumieć, jakim błogosławieństwem ma być życie, nie czujesz już potrzeby. Akceptujesz kim jesteś i znajdujesz spełnienie w życiu i poprawiasz stan swojego umysłu.

Najtrudniej zobaczyć wdzięczność w sobie:

 Mam na myśli, jakiej kobiety w pewnym momencie nie ma? Moje oczy nie są idealne. Mój tyłek jest za duży. Mam na brzuchu fałdkę, a na udach rozstępy. Ludzie mnie nie polubią, chyba że mam rozmiar 36. Ten rodzaj głupiego śmiecenia umysłu miał również  miejsce u mnie. Ale kiedy przez moje lustro weszła wdzięczność obraz był zupełnie inny! Wszystko się zmieniło. Jestem wdzięczna za to, że żyję. Mam możliwość oddychać pełną piersią nie patrząc na grymasy i niezadowolenie innych osób.  Jestem szczęśliwa, że jestem tutaj i doświadczam tego wszystkiego. Z wdzięcznością przyjąłem moje ciało, lepiej zrozumiałam moje mocne i słabe strony i wykorzystałam je na swoją korzyść. Przyjęłam nastawienie, że jeśli ludzie mnie nie lubią, to też jest okej. Nie sposób nadawać z całym Wszechświatem na tych samych falach. Ważne żebyś ty dobrze nadawała:) Nie ma dramatu = prostsze życie=relacje są mniej skomplikowane.

Zazdrość, konkurencja i osąd topnieją. Widzisz i akceptujesz innych za to, kim są. Lepiej też możesz zdecydować, kto należy do twojego życia, a kto nie.

Proste życie oznacza posiadanie mniej i znajdowanie szczęścia w sensownych rzeczach w życiu. Wdzięczność pozwala skupić się na tym, co już masz – aby znaleźć radość w prostych rzeczach. Wdzięczność sama w sobie prowadzi do prostszego życia. Wdzięczność dotyczy relacji, doświadczeń i chwil. Kiedy odnajdziesz znaczenie w prostych rzeczach w swojej podróży, zyskasz jasność.

Powiązane: Czy minimalizm jest dla ciebie.
Chciałabym usłyszeć ciebie! W jaki sposób wdzięczność pomogła ci w prostej, żywej podróży? Co przynosi ci radość? Co sprawia, że ​​jesteś wdzięczna?

 

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

DODAJ KOMENTARZ