Wrzesień jest jednym z tych miesięcy, w którym aż prosi się o detoks po letnim, pysznym obżarstwie:) Podczas gdy większość z nas myśli o detoksie jako o świetnym sposobie na oczyszczenie naszego organizmu to należy pamiętać, że Twoje wnętrze nie jest jedyną rzeczą, która potrzebuje oczyszczenia tej jesieni. Skóra głowy również prosi o odrobinę atencji. Z pomocą przychodzi peeling skóry głowy, którego wykonanie zajmie Tobie 5 min, a efekty zobaczysz już po pierwszym użyciu.

Podobnie jak pory na skórze, mieszki włosowe mogą zostać zatkane olejem, brudem. Peeling pomaga w pozbyciu się zanieczyszczeń, które m.in. mogą powodować łupież czy wypadanie włosów. Jeśli używasz komercyjnych produktów do pielęgnacji włosów i  istnieje ryzyko, że twój szampon jest naładowany parabenami, siarczanami i innymi substancjami chemicznymi, które mogą pozostawać w skórze głowy i niejako narastać w miarę upływu czasu.

peeling skóy głowy z solą

Peeling może wspomóc krążenie krwi, pobudzić wzrost włosów, porządnie oczyści i odblokuje zatkane mieszki włosowe. Dotleniamy cebulki i ułatwiamy skórze przyjmowanie składników odżywczych. Regularne wykonywanie peelingu skóry głowy sprawia, że włosy się wolniej przetłuszczają, znikają podrażnienia,  skalp zostaje oczyszczony z pozostałości po kosmetykach. Włosy stają się mocniejsze, szybciej rosną. Zmniejsza się również ich wypadanie.


PRZEPIS NA PEELING SKÓRY GŁOWY:


  • 3 łyżki soli himalajskiej lub soli kłodawskiej,
  • 1 łyżka octu jabłkowego ,
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej,
  • 2 łyżeczki roztopionego oleju kokosowego
  • 0,5 łyżeczki miodu,
  • 2-3 krople olejku rozmarynowego (opcjonalnie)

Do miseczki wsypujemy sól kłodawską lub himalajską, dodajemy ocet jabłkowy, sodę oczyszczoną, roztopiony olej kokosowy, miód i wszystko mieszamy. Nakładamy na wilgotne włosy, wmasowujemy w skórę głowy okrężnymi ruchami. Pozostawiamy na głowie kilka minut następnie myjemy włosy szamponem, kostką mydła, zakwaszamy płukanką octową .

peeling skóry głowy wykonanie

14 października 2018

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

DODAJ KOMENTARZ