Przepis na peeling skóry głowy

Podczas gdy większość z nas myśli o detoksie jako o świetnym sposobie na oczyszczenie naszego organizmu to należy pamiętać, że Twoje wnętrze nie jest jedyną rzeczą, która potrzebuje oczyszczenia tej jesieni. 

Skóra głowy również prosi o odrobinę atencji. Z pomocą przychodzi peeling skóry głowy, którego wykonanie zajmie Tobie 5 min, a efekty zobaczysz już po pierwszym użyciu.

Podobnie jak pory na skórze, mieszki włosowe mogą zostać zatkane olejem, brudem. Peeling pomaga w pozbyciu się zanieczyszczeń, które m.in. mogą powodować łupież czy wypadanie włosów. 

Jeśli używasz komercyjnych produktów do pielęgnacji włosów i  istnieje ryzyko, że twój szampon jest naładowany parabenami, siarczanami i innymi substancjami chemicznymi, które mogą pozostawać w skórze głowy i niejako narastać w miarę upływu czasu.

Peeling może wspomóc krążenie krwi, pobudzić wzrost włosów, porządnie oczyści i odblokuje zatkane mieszki włosowe.

Dotleniamy cebulki i ułatwiamy skórze przyjmowanie składników odżywczych. Regularne wykonywanie peelingu skóry głowy sprawia, że włosy się wolniej przetłuszczają, znikają podrażnienia,  skalp zostaje oczyszczony z pozostałości po kosmetykach.

Włosy stają się mocniejsze, szybciej rosną. Zmniejsza się również ich wypadanie.

PRZEPIS NA PEELING SKÓRY GŁOWY:

  • 3 łyżki soli himalajskiej lub soli kłodawskiej,
  • 1 łyżka octu jabłkowego ,
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej,
  • 2 łyżeczki roztopionego oleju kokosowego
  • 0,5 łyżeczki miodu,
  • 2-3 krople olejku rozmarynowego (opcjonalnie)

Do miseczki wsypujemy sól kłodawską lub himalajską, dodajemy ocet jabłkowy, sodę oczyszczoną, roztopiony olej kokosowy, miód i wszystko mieszamy.

Nakładamy na wilgotne włosy, wmasowujemy w skórę głowy okrężnymi ruchami. Pozostawiamy na głowie kilka minut następnie myjemy włosy szamponem, kostką mydła, zakwaszamy płukanką octową.

Dodaj komentarz