Pasta do nabłyszczania i polerowania mebli

Pasta do nabłyszczania i polerowania mebli – dzisiaj przybywam do Was z fajnym, szybkim i prostym przepisem na to mazidło. Wiadomo środki chemiczne zrobią swoją robotę, ale zdrowe to to dla nas nie jest i nie od dzisiaj wiadomo, że wdychanie surowców użytych do przygotowania danego środka chemicznego może powodować bóle głowy, brzucha, wymioty, problemy z oddychaniem nie wspominając już o problemach skórnych czy reakcjach alergicznych dlatego warto sięgać i wracać do prostych, sprawdzonych i naturalnych metod pielęgnacji mebli.

Do przygotowania pasty będziesz potrzebować :

  • 150g wosku pszczelego *
  • 800-900 g oliwy z oliwek
  • 30 kropli wit. E (opcjonalnie)
  • 15 kropli olejku eterycznego (np. olejek lawendowy, grapefruitowy – opcjonalnie). Ja nie dodaję olejku do pasty – sam zapach wosku pszczelego jest dla mnie wystarczający, ale jak lubisz jak Ci pachnie – nie krępuj się 

*Wosk pszczeli – jeżeli macie taką możliwość kupujcie lokalnie np. u zaprzyjaźnionego pszczelarza. Wosk musi być jasno-żółty, żółty, pięknie pachnieć miodem. Jest to zazwyczaj wosk pierwszej klasy. Z takiego wosku również będziemy robić kosmetyki (wosk jest świetnym emulgatorem) oraz świece.

Pasta do nabłyszczania i polerowania mebli – wykonanie :

Na wadze (u mnie w metalowej miseczce) odmierzamy 150g wosku pszczelego, następnie wlewamy do niego 800-900g oliwy  z oliwek. (im więcej dodasz oliwy tym pasta będzie bardziej kremowa)

  • Do osobnego garnka wlewamy wodę, stawiamy na nią miseczkę, mniejszy garnuszek, do którego wlewaliśmy wosk i oliwę, odpalamy kuchnię J ma małym ogniu i czekamy do momentu aż rozpuści się wosk. Zdejmujemy z kuchni.
  • Gdy całość lekko przestygnie dodajemy olejek eteryczny i wit. E (opcjonalnie) przelewamy do słoiczków. Czekamy aż całość zastygnie i pasta DIY do pielęgnacji drewna i mebli gotowa.

Podsyłam Wam poglądowo moje drzwi – prawda, że widać różnicę? Efekt utrzymuje się dosyć długo, a jeszcze dodam może na koniec, że jak wmasujecie sobie tą pastę w dłonie to też skorzysta na tym Wasza skóra. Także dzielcie się przepisem, twórzcie i udostępniajcie dalej.

Źródło : https://medlineplus.gov/ency/article/002788.htm

Dodaj komentarz